Uzman Görüşleri

Dünyada bir çok araştırmacı, doktor, kliniklerin Alkali ve Antioksidan Su hakkında yaptıkları çalışmalar ve bu konuda ki görüşlerinden bir kaçını sizin için derledik.

 • YÜKSEK KAN BASINCIOpen or Close

  10 Senelik çalışma hayatım boyunca araştırmalarımda mineraller, özellikle yüksek kan basıncı ve diğer hastalıklarda görülen iyonik kalsiyum önemli bir yer tutmuştur. Buna dayanarak söyleyebilirim ki, 2-3 ay süresince her gün düzenli olarak alkali antioksidan su tüketmek, kan basıncını yavaş yavaş dengeye düşürür; zira alkali antioksidan su kandaki kolesterolü çözen oldukça etkili bir çözücüdür

  Prof.Kuninaka Hironoga, Kuninaka Hastanesi Baş Hekimi

 • KALP HASTALIKLARIOpen or Close
  Benim görüşüme göre antioksidanalkali suyun mucizevi özelliği onun toksinleri nötrleşirebilmesine rağmen bir kimyasal ilaç olmamasından kaynaklanıyor. Ayrıca farklı ilaçları, farklı özel durumlara göre sınıflandırılmış hastalara ayrı ayrı verirken, antioksidan suyu genel olarak tüm hastalara verebiliyorsunuz. Örneğin 35 aşında olan bir kalp hastam vardı. Bu 5 sene süresinde, çok sayıda iyi ve alanında uzman doktor tarafından tedavisine çalışıldı; ancak bir netice alınamadı.

  Geçen sene Ağustos ayında akrabaları ile konuştuğumda umutsuz bir halde olduklarını ve hastanın ölümünü beklediklerini öğrendim. Bu aynı zamanda hastanın akrabalarından birinin antioksidan su üreten bir alkali-su cihazı aldığı zamana denk geliyordu. Şu an bu kişinin sağlık durumu gayet iyi ve vücudu kendini tekrar yapılandırıyor.

  Prof. Kuwata Keijiroo

 • EGZAMAOpen or Close

  Egzama hastalığı, kendini belli eden bazı deri durumları ile tanımlansa da,ne olduğu ve ne gibi etkiler ile oluştuğu aslında tam açıklığa kavuşmamış bir hastalıktır. Ancak çoğu durumda, bir dış tahrip etkisi ile meydana gelmektedir. Örneğin 70 yaşındaki bir hastam tam 10 senedir egzama hastalığı ile savaşıyordu ve özel baım bile pek olumlu sonuçlar vermemişti. Savaş sonrasında bacaklarında meydanagelen akut egzama, sonraki yıllarda kronik hale gelmişti.

  Sol bacağında olumlu sonuçlar elde edilmesine rağmen maalesef sağ bacağı hiç bir ilerleme göstermemişti. Öyle ki bu bacağında kaşımalar yüzünden sık sık kanamalar meydana geliyordu. Ona antioksidan Alkali suyu denemesini tavsiye ettim. Kendisi bir Alkali-Su cihazı alarak her gün antioksidan alkali su içmeye ve yine jenaratörden sağladığı asidik su ile banyo yapmaya başladı. Yalnızca 2 hafta sonra bacağındaki tüm yaralar kurudu. Toplam 1,5 ay içinde de egzama hastalığı tamamen geçti.

  Prof. Tamura Tatsuji, Keifku Rehabilitasyon Merkezi

 • ALERJİOpen or Close

  Hastam olan Polis Araştırma Enstitüsü başkanı Sayın Yamada, birçok alerjik eplikasyondan muzdaripti. Uzun süreler tedavi olmaya çalıştı ancak bir ilerleme kaydedilemedi. sonraları kendisi antioksidan su kullanmaya başladı. Bu işe yaradı ve kısa bir süre sonra alerji belirtileri tamamen yok oldu. Her türlü yemeği tükettiği halde herhangi bir alerjik durumla karşılaşmaması yüzünden şu an halinden oldukça memnun. Ayrıca enimde alerjim olduğu için antioksidan suyu bende kullandım ve oldukça işe yaradığını gördüm.

  Bunun üzerine konuyu biraz araştırdım. Sonuçta, incelediğim her alerji vakasında antioksidan mineral eksiklği olduğunu keşfettim. Bu sayede vücut aşırı duyarlı hale geliyor ve alerji kolalıkla yayılabiliyordu. Duyarlılığı dengeye getirebilmek için de damardan kalsiyum çözeltisi zerk etmek gerekiyordu. Böylece aslında içinde ionik kalsiyum bulunan antioksidan alkali-suyun alerjiyi nasıl yok ettiğini de öğrenmiş oldum.

  Prof. Kuninaka Hironaga, Kuninaka Hastanesi Baş Hekimi

 • SİNDİRİM SİSTEMİ PROBLEMLERİOpen or Close

  Antioksidan Alkali-suyun midedeki esas etkisi, salgılamayı nötrleştirmesi ve mide fonksiyonlarını güçlendirmesinden ileri gelmektedir. Antioksidan Alkali suyun, midedeki gastrik salgılarn pH dengesini sağlayarak Hipoklorhidra (gastrik suyu fazlalığı) ve Aklorhidra (gastrik suyu azlığı) hastaların problemlerini çözdüğü kanıtlanmıştır.

  Prof. Koure Keizou, Juntendo Hastanesi, Kogure Kliniği

 • DİYABETİKLEROpen or Close

  Bir süre önce ilaç yerine antioksidan Alkali-su ile tedavi etmeye başladığım diyabetik hastalarım arasında 15 kişi seçilerek, Tokyo Üniversitesi'ne çeşitli testler ve gözlemler yapılmak üzere götürüldü. Açıkcası bazı durumu ciddi hastalarım, bu tedavi yönteminden biraz tedirgin olmaktaydılar.

  Çünkü antioksidan Alkali-su verilen hastaların kan ve idrarlarındaki şeker miktarı 300 mg/l'den 2 mg/l'ye düşüyordu. Bazı hastaların bu şekilde günde 5-6 kez kan testine girdiği ve durumlarının oldukça normal olduğu gözlendi. Yemek sonrası testlerde de kan şekeri ve idrar oranları 100 mg/l : 0 mg/l çıktı. İdrardaki şeker tamamen yok oluyordu.

  Prof. Kuwata Keijiroo.

 • OBEZİTEOpen or Close

  Vücudumuzda alınan gıdaların yakılması durumu, yine vücudumuzda bulunan vitamin ve minerallerin miktarına bağlıdır. Proteinler, karbonhidratların ve yağların aşırı alınması durumunda da vitamin ve minerallere olan ihtiyaç artacaktır. Antioksidan Alkali-suyun ihtiva ettiği iyonik kalsiyum sayesinde, yiyeceklerin yakılma işlemi kolaylaşır. Bu sebeple obezite hastalarına antioksidan Alkali-suyu tavsiye ediyoruz.

  Prof. Hatori Tasutaroo, Akajiuji Kan Merkezi Baş Hekimi

 • PRE-EKLAMBİK TOKSİMAOpen or Close

  Alkali Antioksidan suyun faydalarını birçok hastalığın iyileştirilmesinde; özellikle jinekolojik hastaların tedavisinde görüyoruz. Bunun en önemli sebebi ise antioksidan suyun toksinler üzerindeki nötrleştirici etkisidir. Seneler boyu süren araştırmalarımda gördüğüm, antioksidan alkali suyun pre-eklambik toksima hastası kadınlar üzerindeki olumlu etkileri olduğu ve bu hastalarımızın antioksidan su yardımı ile oldukça sağlıklı ve zeka seviyesi normal bebeklere göre daha yüksek çocuklar dünyaya getirebildikleridir.

  Prof. Watanabe lfao, Watanabe Hastanesi Baş Hekimi.

 • DNA YI OKSİDATİF ZARARLARDAN KORUMAKTADIROpen or Close

  Aktif oksijen türleri veya serbest radikallerin biyolojik makromoleküllerin büyük oksidatif zarar görmesine neden oldukları düşünülmektedir, ki bunlar; yaşlanmanın yanısıra çeşitli hastalıklara da yol açmaktadırlar. Aktif oksijen için ideal temizleyicinin 'aktif hidrojen' olması gerekmektedir. 'Aktif Hidrojen', suyun elektrolizi esnasında, katot yakınında indirgenmiş suda üretilebilmektedir. Indirgenmiş su (Alkali İyonize Su) yüksek pH, düşük çözünmüş oksijen (DO), aşırı yüksek moleküler hidrojen (DH), ve aşırı negatif redoks potansiyel (ORP) değerleri göstermektedir.

  Hidrojen gazı ile kabarcıklanmış su; düşük DO (çözünmüş Oksijen), aşırı yüksek DH (çözünmüş Hidrojen) ve aşırı düşük RP (Redox Potansiyeli) değerleri göstermektedir, fakat bunun SOD-benzeri faaliyeti yoktur. Bu sonuçlar indirgenmiş suyun SOD- benzeri faaliyetinin, çözünmüş moleküler hidrojen nedeni ile olmayıp, çözünmüş atomik hidrojen (aktif hidrojen) nedeni ile olduğunu göstermektedir.

  SOD, HX-XOD sistemine ilâve edildiğinde H2O2 (HidrojenPeroksit) biriktirmiş olsa da, indirgenmiş su (Alkali İyonize Su) XOD tarafından üretilmiş H2O2 miktarını azaltmıştır. Katalaz ve askorbik asit (Vitamin C) yanısıra, indirgenmiş su da, doğrudan doğruya H2O2'yi temizleyebilmektedir. İndirgenmiş su (Alkali İyonize Su), askorbik asitin Cu(II)-katalizlenmiş oksidasyonu ile, doza bağlı bir biçimde üretilen DNA b aktif oksijen türlerinin tek bükümlü (kordonlu) kırılmasını engelleyerek, indirgenmiş suyun (Alkali İyonize Suyun), yalnızca O2.- ve H2O2'yi değil, aynı zamanda 1O2 ve .OH'yi de temizleyebildiğini de göstermektedir. .

  Biochem Biophys Res Commun. 8 Mayıs 1997 ;234(1):269-74. Shirahata S , Kabayama S , Nakano M , Miura T , Kusumoto K , Gotoh M , Hayashi H , Otsubo K , Morisawa S , Katakura Y . Kyushu Üniversitesi, Hücresel Düzenleme Teknoloji Enstitüsü, Genetik Kaynaklar Teknolojisi İhtisas Okulu, Fukuoka, Japonya. sirahata@grt.kyushu-u.ac.jp

 • SÜT VERİMİ, DÖL VE DOĞUM ÖNCESİ VÜCUT AĞIRLIĞINA ETKİSİOpen or Close

  Farelerde yapılan çalışmalarda sonuç olarak, ya plasenta aracılığı ile cenine, ya da süt aracılığı ile yavruya nakledilen Alkali iyonize suyun, kilo artışının nedeni olabileceği düşünülmektedir. Kalsiyum iskelet oluşumunda önemli bir rol oynadığı için, Alkali iyonize sudaki yüksek kalsiyum konsantrasyo-nunun anneyi, plasenta aracılığı ile cenine ve süt aracılığı ile de yavruya naklolunan kalsiyumun kuvvetlendirdiği sonucuna deneysel olarak varılmıştır.

  J Toxicol Sci. Aralık 1998;23(5):365-71. Watanabe T , Pan I , Fukuda Y , Murasugi E , Kamata H , Uwatoko K . Nihon Üniversitesi, Biyokaynak Bilimleri Fakültesi, Fizyolojik Veterinerlik Kimya Bölümü, Kanagawa, Japonya.

 • İNSAN BAĞIRSAK SİSTEMİNDE,OKSİJENSİZ MİKROFLORA BÜYÜMESİNİN UYARIMI Open or Close

  Bu çalışmada, bağırsak sisteminde zorunlu oksijensiz mikroflora iyileşmesi ve idamesi için önceden gerekli olan şartın negatif (-ORP ) değerli bir bağırsak ortamı olduğu ileri sürülmektedir. Elektroliz aygıtlarında üretilen 0 ile -300 mV arasındaki E(h) değerli elektrolize indirgeyici su (Alkali İyonize Su) bu özelliği taşımaktadır.

  Bu suyun içilmesi, bağırsakta yerleşik mikrofloranın büyümesini kolaylaştırmaktadır. Yeterli bir veri dizisi bu fikri teyit etmektedir. Buna ilaveten, çoğu araştırmacılar da, hareket mekanizmasını; bağırsaktaki ve diğer konuk dokulardaki oksidanların (oksitleyicilerin-asidik maddelerin) zehirini gidermeye yönelik bir antioksidan (oksit giderici) özellik ile açıklamaktadır..

  Med Hypotheses. 2005;64(3):543-6. Vorobjeva NV . Lomonosov Moscow State Üniversitesi, Biyoloji Fakültesi, Mikrooganizmalar Fizyolojisi Bölümü, 119992 Moskova, Rusya. nvvorobjeva@mail.ru