13
Ocak

Prof. Dr. Erkan Topuz Saba Tümerin programında Su daki tehlikeleri anlatıyor. Köylülerin de bilmeden, tarım ilaçları ve arsenik li suları kana kana içtiğini ve bundan dolayı mide ve prostat kanserine neden olduğunu anlatıyor. Hazır suların üzerinde yazan değerlerin sadece bir kere ölçüldüğünü daha sonra kontrol edilmediğini söylüyor. Devletin bu büyük markaları en az 6 ayda bir kontrol etmesi gerektiğini söylüyor. Damacana ve pet sulardaki tehlikeye dikkat çekiyor.

2
Nisan

Prof. Dr. Canan Karatay Corona dahil tüm Virüs ve Bakterilerin Alkali ortamda yaşamayacağını üstüne basa basa iddialı bir şekilde vurguladı.

13
Ocak

 

Fox Haber Ana Haber Bülteninde sağlığımızı tehdit eden pet şişeler ve damacanar hakkındaki detaylı haberi. Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta pet şişe ve damacanalarda bulunan zararlı kimyasalların kadınlarda meme kanseri erkeklerde prostat kanserine yol açtığı konusunda bir çok çalışma olduğunu söylüyor.

16
Ocak

 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu halkımızın bu konuda yıllardır "yumuşak su daha iyidir" gibi yanlış bir inanışa sahip olduğunu söylüyor. Aaslında tam tersi yumuşak suyun zararlı olduğunu söylüyor. Ve içtiğimiz suyun sadece pH değeri değil daha önemlisi mineralli olması gerektiğini ifade ediyor.