18
Ocak

Prof. Dr. Erkan Topuz Habertürke konuştu. Hazır suların üzerinde yazan değerlerin sadece bir kere ölçüldüğünü daha sonra kontrol edilmediğini söylüyor. Yani şişedeki su sadece membağında ölçülüyor. Şişelendikten sonra daha sonra test edilmiyor. Devletin bu büyük markaları en az 3-6 ayda bir kontrol etmesi gerektiğini söylüyor. Damacana ve pet sulardaki tehlikeye dikkat çekiyor.

20
Mart

 

Ebru Şallının Ebruli Programında Dr. Yasemin Bradley Suyun hayatımızdaki önemini ve Alkali Suyun faydalarını anlatıyor. pH nedir ? Hamilelik Döneminde alkali suyun önemini ve faydaları hakkında bilgi veriyor.

13
Ocak

 

Kanal D Doktorum Programın da konuşan Prof.Dr. Kenan Demirkol, pet şişelerin kanser yapmanın yanında, kilo aldırma özelliği ve hormonel dengeyide bozduğunu söylüyor.Ve çok çarpıcı bir cümle söylüyor "Tuvaletteki musluktan su için fakat pet şişeden su içmeyin" diyor. Ve sakın Ters Osmoz sistemli su arıtma cihazları kullanmayın diye uyarıyor.

16
Şubat

 

Dr. Ender Saraçoğlu Asit neden bize zararlı, Alkali bize neden faydalı olduğunu, konuğuyla birlikte deneyler yaparak bize detaylıca anlatıyor. Asidik beslenmenin vücudumuza nasıl zarar verdiğini ve bunun hangi yollarla aldığımızı. Alkali beslenmenin nasıl olduğunu ve Alkali Suyu anlatıyor.