5
Mayıs

 

 

Kemoterapi gören kanser hastaları için suyun önemi büyüktür. Su içince mide bulantıları ve kusmaları azalır. Susuz kaldıkları dönemlerde ise tuz-şeker karışımlı su takviyesi ile acil müdahale gerekebilir.

Haberin Devamı →
27
Ocak

 

 

post image

"Kansere Çözüm Var!" Bir yanda sağlıklı insanların ve özellikle çocukların kanserden korunmaları için güçlü bir zırh-rehber, diğer yanda bir kanser hastasının tüm ihtiyaçlarına yanıt veren bir yol arkadaşı.

Haberin Devamı →
20
Eylül

 

 

post image

Okulların açılmasıyla birlikte, ebeveynlerin beslenme çantası hazırlama telaşı başladı. Çocuğun sağlıklı beslenmesi için uyarılarda bulunan uzmanlar, özellikle çocukların sıvı kaybına dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Su tüketilip tüketilmediğinin mutlaka kontrol edilmesini öneren uzmanlar, çocukların beslenme çantalarına özellikle doğal mineralli ve pH değeri yüksek alkali suları tavsiye ediyor.

Haberin Devamı →
5
Mart

 

 

post image

Su, tüm canlılar için hayat kaynağı. Suda bulunan mineraller pek çok hastalığın tedavisini kolaylaştırırken, yaşlanmayı de geciktiriyor. Suyun mineral taşıyıp taşımadığı sertliğinden anlaşılıyor. Uzmanlar, sert suyun aslında toplumdaki genel kanının aksine daha kaliteli olduğunu belirtiyor. Yumuşak içimli suların sert sulara göre daha az mineral taşıdığı ifade ediliyor.

Haberin Devamı →
12
Şubat

 

 

Tiryakiler, sigara isteği hissettiğinde su içmeli. Zira su, sigara içmemekten kaynaklanan huzursuzluğu gideriyor. Kayseri Özel Sevgi Hastanesi göğüs hastalıkları uzmanı Dr. Mustafa Demirel, öncelikle tiryakilerin el alışkanlıklarını değiştirmek için sigara adedini azaltmaları gerektiğini söylüyor. Sigara isteği duyulduğunda su içilmesini öneren Demirel, suyun sigara içmemekten kaynaklanan huzursuzluğu giderdiğini ve sigara içme arzusunu azalttığını belirtiyor.

Haberin Devamı →