5
Mayıs

 

 

Son dönemde alkali beslenme ya da alkali su kavramını çok duyar olduk. Beden pH'sini alkali yapmanın en kolay yolu da alkali su içmektir. Alkali su yapmanın en iyi yollarından biri ise evinize alkalide sisteme sahip filtre taktırmaktır. Eğer bütçeniz böyle bir filtre sistemi taktırmaya müsait değilse kendiniz de alkali su yapabilirsiniz.

Haberin Devamı →
27
Ocak

 

 

post image

Karbonatı su ile karıştırarak içenler hızla zayıfladıklarına inanıyor. Ancak konunun uzmanları yöntemin bilimsel olmadığını, sağlığa büyük zarar verebileceğini söylüyor

Haberin Devamı →
4
Temmuz

 

 

post image

Dünyaca ünlü manken ve 4 çocuk annesi Victoria Beckham'ın başlattığı ve Hollywood'da birçok yıldızın yaptığı alkali diyeti Türkiye'deki ünlülerimizin de popüler diyeti oldu. Çağla Kubat, Bergüzar Korel ve Zülfü Livaneli uyguladıkları alkali beslenme yöntemiyle form tuttuklarını açıkladı.

Haberin Devamı →
29
Temmuz

 

 

post image

Ramazan ayı boyunca sağlıklı kalmak için yeterli su alımına dikkat etmek gerekiyor. Bu yıl Ramazan yazın en sıcak ve en uzun günlerine rastladığı için oruç tutma zamanı da 16 saati aşan bir süreye denk geliyor. Bu süreçte açlıktan çok, hava sıcaklığı nedeniyle susuzluk daha zorlayıcı olacak…

Haberin Devamı →
24
Ağustos

 

 

post image

Hamilelik döneminin iyi geçirilmesi ve bebeğin sağlıklı olarak dünyaya gelebilmesi için anne adayının günlük alması gereken su miktarının ve kalitesinin çok önemli olduğu belirtildi.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Yasemin Bradley, bir bebeğin yüzde 74'ünün sudan oluştuğuna dikkat çekerek, "Hamileliğin 6. ayında ise bebeğin yüzde 90'ı su. Yalnızca bu rakamlar bile bize hamilelikte suyun ne kadar önemli olduğunu açıklamaya yetiyor." dedi.

Haberin Devamı →